Co to jest mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja jest to zabieg mechanicznego złuszczania naskórka lub skóry właściwej bez uszkodzeń termicznych i niepożądanych objawów. Polega na delikatnym ścieraniu powierzchni skóry, aż do pożądanego poziomu pod kontrolą wzroku. Zabiegi różnią się od inwazyjnych peelingów chemicznych tym, że efekty widoczne są od razu i zaraz po zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.
Efekty zabiegu mikrodermabrazji
Efekty zabiegu są natychmiastowe. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona, może pojawić się też opuchlizna (pierwszego dnia), ale widoczna jest znaczna poprawa jej kondycji. W ciągu tygodnia następuje złuszczanie. Intensywność złuszczania u każdego pacjenta może przebiegać inaczej.
Dla bardziej widocznego i trwalszego efektu konieczne jest wykonanie kilku zabiegów (od 2 do 10), średnio co 7-10 dni (w odstępach 3-4 tygodniowych w przypadku zabiegów medycznych). Zależy to od wskazań oraz oczekiwań pacjenta. Efekty zabiegów się kumulują, co oznacza, że po każdej mikrodermabrazji poprawa jest coraz bardziej widoczna. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4-6 tygodni ponowne wykonanie mikrodermabrazji.
Mikrodermabrazję można przeprowadzać na wszystkich typach skóry, dobierając odpowiednio siłę ścierania) i każdej części ciała np.; na twarzy, szyi, dekolcie, plecach, dłoniach.
Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji
- generalna regeneracja skóry
- silne zrogowacenie skóry
- zaburzenia pigmentacji, przebarwienia
- trądzik pospolity i blizny potrądzikowe
- łojotok i suchość skóry
- rozszerzone pory
- rozstępy, blizny i bliznowce
- wiotkość skóry
- fotostarzenia (uszkodzenia słoneczne spowodowane promieniami UV)
Wszystkie powyższe zabiegi można wykonać na różnym stopniu intensywności.
Za pomocą urządzenia można wykonać zarówno peelingi powierzchowne jak i średnio głębokie. Głęboka mikrodermabrazja ma zastosowanie w terapii rozstępów, blizn i bliznowców. Pozwala zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować delikatne zmarszczki i przebarwienia.
Do wykonania zabiegu na wyższych parametrach wskazane jest zastosowanie znieczulenia (np. Emla).
0 Comment