Zabieg chirurgiczny kojarzy się najczęściej z pobytem w szpitalu i dłuższą rekonwalescencją. Nowoczesna medycyna pozwala jednak na wykonywanie szybkich zabiegów w ramach chirurgii krótkoterminowej. To procedury wykonywane najczęściej w znieczuleniu miejscowym, niewymagające obecności anestezjologa. Takie zabiegi, w ramach chirurgii ogólnej, wykonujemy również w naszej Przychodni.
Usuwanie kępek żółtych
Żółtaki to grudkowe zmiany skórne, o żółtym zabarwieniu. Najczęściej występują na powiekach, w okolicy wewnętrznego kącika oka, ale mogą występować również w innych lokalizacjach. Kępki żółte nie są niebezpieczne dla zdrowia. Stanowią głównie defekt kosmetyczny. Ich usunięcie możliwe jest chirurgicznie lub laserowo. Zabieg, który trwa kilkanaście minut wykonuje się znieczuleniu miejscowym. Niewielkie blizny jakie mogą pozostać po zabiegu są ukryte w „zmarszczkach” powieki.
Usuwanie znamion na twarzy i ciele
Znamiona możemy usuwać laserowo lub chirurgicznie, przy pomocy skalpela lub koagulacji (z wykorzystaniem prądu elektrycznego). Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zastosowanie preparatu znieczulającego obkurcza dodatkowo naczynia krwionośne, co zmniejsza ryzyko niepożądanego krwawienia po zabiegu i przyspiesza proces gojenia. W trakcie zabiegu pobieramy wycinek z chorobowo zmienionej skóry i wysyłamy do laboratorium, w celu badania histopatologicznego.
W ten sposób możemy usuwać różnego rodzaju znamiona, zlokalizowane na twarzy oraz na ciele np.: włókniaki, prosaki, naczynia rubinowe, pieprzyki (znamiona barwnikowe), brodawki wirusowe twarzy/stóp, kurzajki, ogniska rogowacenia słonecznego i wiele, wiele innych. W naszej przychodni możemy również wycinać duże zmiany skórne tj. kaszaki, tłuszczak wraz z wycięciem nadmiaru skóry.
Wycinanie nowotworów na twarzy i ciele
Rak podstawnokomórkowy, płaskonablonkowy, rogowiak kolczystokomórkowy – te odmiany nowotworów dają różne objawy. Wycinanie zmian o takim charakterze wymaga odpowiedniej diagnostyki, potwierdzonej badaniem histopatologicznym. Leczenie polega najczęściej na usunięciu zmiany ze sporym zapasem zdrowej skóry. Często konieczny jest również przeszczep skóry z innego obszaru (np. zza ucha).
Plastyka powiek górnych
Blefaroplastyka to zabieg chirurgiczny, który polecamy osobom zmagającym się opadającymi powiekami. Nadmiar skóry na górnych powiekach możemy usunąć, dzięki czemu spojrzenie nabiera zupełnie nowego, młodzieńczego wyrazu. Zabieg jest bezpieczny i pozwala szybko wrócić do aktywności. Wykonujemy również plastykę powiek dolnych, która pozwala pozbyć się worków i cieni pod oczami. Zabiegi wykonywane są w znieczuleniu miejscowym.
Plastyka przerwanych dziurek po kolczyku w uszach oraz w obrębie pępka
Rozerwanie płatka ucha to dość częsty uraz, zwłaszcza wśród osób noszących kolczyki znacznych rozmiarów. Szarpnięcie prowadzi często do rozerwania skóry i sprawia, że naderwana dziurka nie wygląda estetycznie. Podobnie w przypadku rozerwania dziurki w obrębie pępka, co zdarza się przy zahaczeniu odzieżą o kolczyk. W takim wypadku ratunkiem może być zabieg chirurgiczny, który pozwala zrekonstruować uszkodzony obszar w taki sposób, by całkowicie odtworzyć stan skóry sprzed zabiegu przekłucia, nie pozostawiając dziurki. Ale możliwe jest również takie poprowadzenie zabiegu by pozostawić dziurkę na kolczyk. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i pozwala na szybką poprawę wyglądu uszkodzonej skóry.
Usuwanie ganglionów i guzów ręki
Gangliony to łagodna odmiana guzów ręki. Najczęściej pojawiają się w okolicy stawów oraz ścięgien, w okolicy nadgarstka, ale również na palcach czy śródręczu. Mają postać torbieli wypełnionych płynem. Ich przyczyną są często urazy wynikające z uszkodzenia torebki stawowej, więzadeł lub ścięgien. Często pojawiają się u osób dźwigających ciężkie rzeczy, kobiet zajmujących się dziećmi czy informatyków. Gangliony mogą być mylone z nowotworami ręki, dlatego w tym przypadku szczególnie istotna jest właściwa diagnostyka, w oparciu o ultrasonografię lub rezonans magnetyczny. Wycięcie zmiany odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu może pozostać niewielka blizna, która z czasem staje się coraz mniej widoczna.
Trzaskający palec
To dolegliwość związana z zapaleniem ścięgna zginacza palca u ręki. Zgrubienie tkanki otaczającej ścięgna utrudnia ich prawidłowe przesuwanie, co objawia się problemami z wyprostowaniem palca, którym często towarzyszy obrzęk, a próba wyprostowania kończy się bólem i charakterystycznym trzaskiem. Chirurgia ogólna pozwala skutecznie redukować ten problem. Zabieg polega na przycięciu lub usunięciu zmienionej pochewski ścięgna, przywracają swobodny ruch bez bólu.
Specjaliści chirurgii w High-Med
Chirurgia ogólna stanowi istotną część oferty naszej przychodni. Nasi pacjenci mogą skorzystać z konsultacji oraz zabiegów, wykonywanych przez najlepszych specjalistów w tej dziedzinie.
Nasz zespół chirurgów tworzą:
Dr Krystyna Demko – posiada wieloletnie doświadczenie w chirurgii plastycznej i ogólnej, które zdobywała na Oddziale Klinicznym Chirurgii Plastycznej SPSK w Warszawie. W naszej przychodni specjalizuje się głównie w diagnostyce i usuwaniu znamion skórnych.
Pacjentom korzystającym z zabiegów chirurgii ogólnej gwarantujemy szeroką diagnostykę i fachową opiekę w trakcie i po zabiegu. Zapraszamy do mailowego lub telefonicznego kontaktu z naszą przychodnią: gabinet@high-med.pl, 603 753 493.
0 Comment