Blog

TOP 3 zabiegi na jesień

Koniec lata to czas porządków w szafie i ogrodzie. Ale to również dobry moment by pomyśleć o sobie i swoim wyglądzie. Jesień to mniej słońca, ale za to więcej zabiegów, które możemy bezpiecznie wykonywać, jak chociażby te z wykorzystaniem lasera. Dobrze dobrane protokoły zabiegowe nie tylko sprawią, że wiosną będą cieszyć cię piękne efekty, ale uczynią jesienną aurę łatwiejszą do zniesienia. Bo czy może być coś przyjemniejszego niż dbanie o siebie?

Peelingi chemiczne

Po lecie skóra często jest przesuszona, pojawiają się przebarwienia, zmarszczki, popękane naczynka. Zmęczona słońcem, wiatrem, klimatyzacją potrzebuje solidnej regeneracji. Warto zacząć ją od solidnego złuszczania.
Peelingi chemiczne pozwalają na w pełni kontrolowane złuszczanie. Efekty to nie tylko zregenerowana, odświeżona skóra, ale również redukcja przebarwień, drobnych zmarszczek, poprawa elastyczności i nawilżenia. Są również skuteczną profilaktyka przeciwstarzeniową, pobudzając skórę do produkcji kolagenu i elastyny.
W zależności od potrzeb wykonujemy peelingi powierzchowne, średnie i głębokie. Rodzaj peeligu, schemat zabiegów i częstotliwość ustala specjalista kosmetolog lub lekarz.

W naszej przychodni wykonujemy następujące peelingi:

  • Peeling mlekowy
  • Peeling lekarski TCA
  • Retix C tzw. Yellow Peel
  • Peeling kwasem glikolowym 35%-70%
  • Peeling kwasem pirogronowym
  • Peeling kwasem migdałowym
  • Peeling Płynem Jessnera
  • Peeling ferulowy
  • Peeling azelainowy

Więcej >>

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to trwałe usuwanie niechcianych włosków, przy pomocy światła lasera. Zabiegi depilacji (bo będzie ich kilka) najlepiej zacząć z końcem września, gdy zblednie już letnia opalenizna. Warto wiedzieć, że przed zabiegiem nie wolno się opalać, ani usuwać włosków mechanicznie przy użyciu depilatora, pęsety czy wosku.
W High-Med. Wykonujemy depilację laserem Nd-YAG firmy Cutera. Światło lasera wnika we włos niszcząc jego macierz. Zabieg wykonujemy w seriach – zwykle wystarczy 5-6 zabiegów by trwale usunąć niechciane owłosienie z wybranej partii ciała.

Więcej >>

Laserowe zamykanie naczynek

Zmiany naczyniowe często uwidaczniają się po lecie. Zlokalizowane na twarzy, pękające naczynka mogą być pierwszym objawem trądziku różowatego. Świetne efekty w leczeniu zmian naczyniowych przynoszą terapie laserami. W High-Med wykonujemy je laserem ND-Yag i urządzeniem VPL.
W zależności od rodzaju zmiany trzeba wykonać od 2-4 zabiegów wykonywanych w odstępach. Pierwsze efekty widać już po jednym zabiegu.

Więcej >>

Jesień nie musi być okresem depresyjnym, kiedy nic nam się nie chce. Możesz go dobrze wykorzystać i zadbać o swoje ciało, po to by na wiosnę cieszyć się pięknym wyglądem.

Zapraszamy do naszego gabinetu.

Facebook

YouTube

Google Plus

Follow Me on Pinterest